Aikido Kıyafetleri Nereden Alınır?


Aikido Kıyafetleri Nereden Alınır

Aikido Kıyafetleri Nereden Alınır?

Aikido kıyafetleri konusuna geçmeden önce mistik bir alt yapısı olan bu gizemli ve son derece etkili savunma sanatı hakkında bilgiler vermek istiyoruz.  Aikido uzun soluklu bir eğitim süreci gerektirir. 2 yıl süren beyaz kuşak süreci aşıldıktan sonra siyah kuşağa geçilebilmektedir. Görüldüğü gibi aikido kıyafetleri yazlık ve kışlık olarak ayrılmaktadır. Bu savunma sanatına gönül veren insanlar, öncelikle iyi niyetli, zarar verme güdüsü olmayan, doğa ile ve insanlarla uyum içinde yaşayabilen, barışçıl ve iyi kalpli biri olmalıdır. Kişi bu eğitimi alırken, öğrendiği özel teknikleri sokak dövüşlerinde kullanmamalı, aksi halde asla siyah kuşak alamaz. Siz de bu özelliklere sahipseniz ve aikido sporuna gönül verdiyseniz  aikido kıyafetleri konusuna geçiş yapabiliriz. http://www.hangar17.com/ linkindeki bahis sitelerinden daha ayrıntılı bilgilendirme alabilirsiniz.

Aikido Kıyafetleri Nereden Alınır
Aikido Kıyafetleri Nereden Alınır

Aikido Kıyafetleri

Aikido kıyafetleri yazlık ve kışlık olarak ikiye ayrılır. Bu kıyafetler Judo kiyafetleri ile aynıdır. Günümüzde e-ticaret sitelerinin de yoğun olarak faliyete girmesi ile beraber, aikido kıyafetleri hepsi burada ve gitti gidiyor sitelerinden tedarik edilebilir. Yazlık aikido kıyafeti 200 TL fiyatla çeşitli platformlarda satışa sunulmuştur. Aynı kıyafet judo kıyafeti ya da Jiu- jitsu kimono olarak da adlandırılabilir.

Aikido Kıyafeti Hangi Kumaştan İmal Edilir

Rahat hareket edebilmek için özel olarak dikilen aikido kıyafeti beyaz denizci kumaşı olarak bilinen gabardin kumaşından imal ediliyor. Bu kumaş tamamen pamuktan imal edilip iyi derecede ter çeker.  Diz ve direk takviyeli olarak imal edilen bu özel kıyafet 200 TL civarında satılmaktadır. Aynı kumaşın bir de kışlık olanı daha kalın üretilir ve sıcak tutar. Zaten bir aikido öğrencisi iseniz belli bir disiplinle oluşturulan aikido kurs ortamında sıcak soğuk gibi dış fiziksel şartlardan en az derecede etkileneceksiniz. Öğrencinin bu öğretide derinleşmesi sadece dövüş sanatlarında değil, ruhsal ve bedensel ilerleme sağlamada ve bedeni sağlıklı hale getirme konusunda da yardımcı olacaktır. Aikido elbisesi bol ve hareket özgürlüğünü engellemeyecek şekilde dikilir.  Aikido elbisesi nereden alınır sorusunun cevabına gelince, bulunduğunuz şehirde veya semtte bu tür spor kıyafetlerini bulamazsanız, internette e- ticaret sitelerinden yararlanabilirsiniz. N11, hepsiburada ve gittigidiyor sitelerinde hem judo hem de aikido elbiselerini yazlık ve kışlık olarak temin edebilirsiniz.

Have any Question or Comment?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir